GUGiK prezentuje 26.04.2019 r. projekt nowelizacji ustawy PGiK

GUGiK zaprasza  na spotkanie, na którym będzie wyjaśniać szczegółowe zapisy opublikowanego projektu nowelizacji ustawy Prawo Geodezyjne i Kartograficzne. Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia 2019 r. o godzinie 10:00 w siedzibie Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii. Na spotkanie można zapisywać się przez formularz rejestracyjny zamieszczony na stronie internetowej GUGiK http://www.gugik.gov.pl/urzad/konferencje,-spotkania . Zdaniem organizatorów, to bardzo ważna nowelizacja dla całego środowiska geodezyjnego i przedstawienie jej szczegółów oraz przeprowadzona dyskusja lepiej pozwoli zapoznać się z proponowanymi zmianami. Tyle organizatorzy na czele z GGK.

Jedno co można powiedzieć o Projekcie to na pewno to, że nie jest nowatorski, bo za takie nie można uznać propozycje, które w istocie cofają nas do stanu z roku 2014 i lat wcześniejszych. Sytuacja jak ze starej anegdoty o kozie umieszczonej w mieszkaniu razem z rodziną, która zamiast polepszyć byt domownikom wyraźnie go pogorszyła. Usunięcie kozy na tyle polepszyło sytuację, że już nikt nie pamiętał iż tak już było i się nie podobało. Tak samo jest z propozycją zmian ustawy.

Likwidacja cennika rzeczowego a wprowadzenie ryczałtów – to już było. Likwidacja wydruków licencji – to już było. Reszta zmian wprowadza pogorszenie warunków statusu geodety – przedsiębiorcy oraz Inwestorów, którzy wraz z nami będą musieli ponieść koszty proponowanych zmian.

Szczegóły naszej oceny projektu przedstawimy 26 kwietnia br.

REJESTRACJA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *